Okucia drzwiowe Gerda

Ważnym powodem wpływającym na wybór z szerokiej oferty klamek niech będzie fakt, że takie klamki w połączeniu z tarczami antywłamaniowymi mają wysoką odporność na włamanie.

Tarcze takie posiadają płytki hartowane które zabezpieczają je przed przewiercaniem.

Szyld antywłamaniowy to kolejny element zabezpieczający drzwi. Jego zadaniem jest przede wszystkim  ochrona wkładki przed jej zniszczeniem.

Szyldy takie posiadają również płytki hartowane, które zabezpieczają je przed rozwiercaniem.

Sztywny łańcuch nazywany również zapornicą, stanowi dodatkowe zabezpieczenie   drzwi. Jego zadaniem jest zablokowanie drzwi przed pełnym otwarciem. Pozwala tylko na uchylenie drzwi w granicach 8-10 centymetrów. W drzwiach Gerda jest przygotowane przez producenta miejsce na jego montaż poniżej zamka podklamkowego. Istnieje możliwość zamontowania takiej blokady zarówno w drzwiach otwieranych do wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczenia. Starsze modele drzwi niestety nie dają takiej możliwości.

Kolejnym przydatnym elementem zabezpieczenia drzwi jest wizjer. Jest to proste urządzenie, którego zadaniem jest kontrola tego co dzieje się po drugiej stronie drzwi. Chroni przed niepotrzebnym otwarciem drzwi nieznanej osobie podobnie jak łańcuch.

Ale w obu przypadkach pamiętajmy, aby zachować zdrowy rozsądek i być ostrożnym przy zbyt pochopnym otwieraniu drzwi nieznajomym. Od pewnego czasu modne stały się wizjery elektroniczne, które mogą być fajnym rozwiązaniem dla osób starszych, słabowidzących lub inwalidów.

Katalog okuć Gerda

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką gamą różnych okuć i akcesorii Gerda. Począwszy od zamków i wkładek, poprzez klamki i i tarcze, szyldy, wizjery a skończywszy na kłódkach, samozamykaczach i zapięciach rowerowych.

To top